Jakie beczki do przechowywania i magazynowania?

Beczki służą do wielu zastosowań. Ważną rolę pełnią w logistyce, służą do przechowywania i przewożenie cieczy, płynów, środków chemicznych, proszków, materiałów sypkich. Służą także w przemyśle samochodowym, spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym, do pakowania odczynników, płynów dezynfekujących, farb i chemii budowlanej.

Mają zastosowanie zarówno do celów przemysłowych jako beczki na olej, beczki na ropę, beczki na benzynę, beczki na paliwo Diesla, beczki na dodatki do paliw.

Beczki przydatne są także użytkownikom indywidualnym w rolnictwie, garażu, warsztacie, ogrodzie. Ich wykorzystanie zależy od naszych potrzeb.

Trzeba zwrócić uwagę, jakich cech oczekujemy od beczki: jaka ma być jej pojemność, zamknięcie, ale także bardzo istotne są odpowiednie atesty, gwarantujące bezpieczeństwo przechowywania i transportu dla poszczególnego asortymentu i planowanych zastosowań.

Na co zwrócić uwagę jeśli potrzebne nam beczki do transportu?

Beczki czasami potrzebne nam są do celów stacjonarnych, przywozimy je raz i w większości używamy w jednym miejscu, napełniając je rzeczami lub płynami do  przechowania. Niekiedy jednak potrzebne nam są beczki do celów logistycznych, które często będą przemieszczane, załadowywane i rozładowywane do transportu.

Jedną z cech, na które koniecznie należy zwrócić uwagę, to oznaczenie bezpieczeństwa i atesty do transportu, zgodne z planowaną zawartością, którą beczki będą napełnione.

Większe ilości beczek przewożone są na paletach i odpowiednich autach lub przyczepach transportowych, a załadunek i rozładunek odbywa się profesjonalnym sprzętem.

Przy mniejszych ilościach udogodnieniem do transportu mogą być uszy zamontowane po bokach beczki. Stosuje się je głównie przy mniejszych beczkach, np. 60L, wykonanych w formie tzw. hoboków.

Czy warto zainteresować się hobokami?

co to są hoboki? Hoboki to wygodne do transportu beczki zwężane lekko ku dołowi, o kształcie zbliżonym do wiadra z pokrywą. W trakcie magazynowania i transportu takie beczki stożkowe zajmują około 4 razy mniej miejsca niż podobne beczki o typowym kształcie cylindrycznym. Dlatego są chętnie używane jako poręczne beczki do transportu i magazynowania.

Poprzedni artykuł >>

Następny artykuł >>

Zobacz beczki dostępne teraz >>


#Beczka na wodę #beczka na deszczówkę #Beczka na ropę #beczka na olej #Beczka na benzynę #Beczka na paliwo #Beczki stalowe #beczki metalowe #Beczki ocynkowane #Hoboki #Beczki z atestami